Předměty Centra experimentální geotechniky jsou orientované na experimentální geotechniku, výuka probíhá jak v laboratořích na Fakultě stavební ČVUT, tak v Podzemní laboratoři Josef. Témata vždy souvisí s připravovanými či aktuálně řešenými projekty výzkumu a vývoje. Studenti tak mají jedinečnou možnost podílet se na experimentech v reálném prostředí a vypracovat netuctovou závěrečnou práci.
Máte-li zájem o některý z uvedených typů studia či externí spolupráci s Centrem experimentální geotechniky, kontaktujte nás na adrese: radek.vasicek(zavináč)cvut.cz!
V Podzemní laboratoři Josef také vyučuje Katedra speciální geodézie a Katedra geotechniky. Kurzy dalších českých univerzit probíhají v rámci tzv. MEZILABu – „meziuniverzitní laboratoři“.
Aktuální seznam předmětů pro tento semestr naleznete na stránkách FSv
Témata projektů, bakalářských prací i diplomových prací jsou volena individuálně po dohodě se studentem a dle aktuálních úkolů řešených Centrem experimentální geotechniky.
Projekt pro vybudování meziuniverzitní podzemní laboratoře ve štole Josef pro in-situ výuku transportních procesů v reálném horninovém prostředí.
Projekt pro vybudování meziuniverzitní podzemní laboratoře ve štole Josef pro in-situ výuku transportních procesů v reálném horninovém prostředí.
S transportními procesy se v současné době setkáváme při řešení prakticky většiny aktuálních geotechnických problémů:
Pro pochopení a praktickou výuku transportních procesů budou využita 4 různá výuková stanoviště v in situ prostředí, kde se bude pracovat s různými médii (plyn, kapalina, suspenze).
Za tímto účelem byla na unikátním pracovišti Fakulty stavební „Podzemní laboratoř Josef“ vybudována v jedné z rozrážek v oblasti Mokrsko západ podzemní laboratoř, ve které jsou instalovány 4 různé experimenty se zaměřením na transportní procesy. Laboratoř je vybavena veškerým zázemím pro kvalitní výuku, jako je připojení k počítačové i bezdrátové síti, zásuvky, pracovní stoly apod. Na výuce se podílí dvě fakulty ČVUT v Praze (Fakulta stavební a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská) a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Laboratoř byla zprovozněna v červnu 2014.
Vybudováním in-situ laboratoře pro výzkum a výuku transportních procesů je podpořen zájmem organizace Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) o vzdělávání specializovaných odborníků. V projektu SÚRAO vystupuje především v roli konzultanta.
České vysoké učení technické v Praze
Fakulta stavební
Smilovice 93
262 03 Chotilsko